Życzenia dla Babć i Dziadków

Bukiet polnych kwiatów

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka chciałabym złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, szczęścia i dobrego humoru. Nie od dziś wiadomo, że siła ducha nie zależy od wieku.

Współcześnie obraz przeciętnej Babci nieco uległ zmianie. Coraz częściej zamiast szydełkować, uczęszcza na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotyka się z przyjaciółkami w kawiarniach, chodzi na zajęcia z aerobicu czy nordic-walking. Niemniej nawet to nie osłabiło miłości do wnuków. Babcia jest osobą, która nawet podświadomie kojarzy się z ciepłym uśmiechem, zapachem ciasta czy smakiem słodkiej czekoladki. Wnuki nadal mogą liczyć na rozpieszczanie z jej strony.

Wizerunek Dziadka także nieco ewoluował. Podróże, wyjazdy na ryby, rozwijanie pasji. Jednak w tym wypadku, tak jak w przypadku Babci, miłość do wnucząt nie utraciła na sile. Lody w upalny dzień, fascynujące, historyczne opowieści w zimowy wieczór – Dziadek zawsze znajdzie sposób, aby umilić czas swoim wnukom.

Babcie i Dziadkowie ubarwiają nasze dzieciństwo. Pamiętajmy o tym nie tylko w dniu ich święta, ale również na co dzień. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!