Wniosek w sprawie podjęcia działań przeciwdziałających alienacji rodzicielskiej

Zdjęcie kobiety z dwójką dzieci oraz spoglądającego na nich mężczyzny. Stanowi tło dla tytułu wniosku w sprawie przeciwdziałania alienacji rodzicielskiej

Alienacja rodzicielska stanowi problem, któremu nie poświęca się wystarczająco dużo uwagi. Tymczasem to poważne zagrożenie dla psychiki dziecka, sprawiające cierpienie także odsuwanym rodzicom. Postanowiłam zaangażować się na rzecz rozwiązania tej kwestii.

Problem był przeze mnie poruszany już wcześniej, przy okazji Światowego Dnia Alienacji Rodzicielskiej. Ta sprawa nie może być zamiatana pod dywan, gdyż ma niebagatelny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, które potrzebuje zarówno matki, jak i ojca. Alienacja, oprócz złego wpływu na samopoczucie córek i synów pozbawionych kontaktów z jednym z rodziców, oddziałuje na ich przyszłość. Może powodować trudności w budowaniu relacji, lęk czy też agresję. Ogromny ból towarzyszy także rodzicom, którzy są bezprawnie odsuwani od swoich dzieci.

W celu przeciwdziałania zaistniałej sytuacji, zachęcam do podpisania wniosku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i wyrażenia swojej solidarności z tymi, których dotknęła alienacja.

źródło zdjęcia

2 myśli na temat “Wniosek w sprawie podjęcia działań przeciwdziałających alienacji rodzicielskiej

  1. Dziekuje w imieniu swoim i mojego czteroletniego juz synka. Od dwóch lat wlascicielka wmawia mu ze jestem zly,niedobry i robiłem mu krzywdę w miejsca intymne. Ja wiem ze to jest jej sposób na całkowite wyeliminowanie mnie z zycia naszego dziecka. Te dwa lata manipulacji dzieckiem, ,ludźmi z otoczenia,sędziami i prokuratorami,dosyłanie coraz to nowych wniosków,wyprowadzka do innego miasta sprawily ze synek ode mnie odizolowany nie ma prawdopodobnie najlepszego”zdania” o mnie. Jednak walczę i nie odpuszczę. W takim srodowisku z taką łatką tak Male dziecko nie może rozwijać sie prawidłowo,a ja nie mogę jako tata pozwolić na dalsze niszczenie jego psychiki osobie która powinna o niego dbać .

  2. dziękuje bardzo pani że mimo kroku w tył poszła pani 10 do przodu i wspiera pani nasze działania jak wiadomo tym zjawiskiem poszkodowane są dzieci ale i również rodzice najczęściej ojcowie bo tylko w 3 procentach jest powierzana im piecza nad dzieckiem więc i przeciwdziała pani również dyskryminacji ( art 33 konstytucji ) ale najważniejsze jest to że głównym powodem albo nawet podstawą problemu jest powierzanie pieczy jednemu z rodziców bo mimo iż drugi rodzic czasami dysponuje pełnią władzy to nie może jej wykonywać i wychowywać własnego dziecka . link do wypowiedzi rzecznika Krajowej rady Sądownictwa Waldemara Żurka w tej sprawie i potrzebie zmiany prawa https://www.facebook.com/pieczanaprzemienna/videos/1007038159423041/

Możliwość komentowania jest wyłączona