Rok działalności

Ostatnie dni poświęciłam na przybliżenie obszarów mojej działalności. Kobiety, niepełnosprawni, Polska Wschodnia i Ukraina oraz sprawy bieżące – to właśnie na nich skupiała się moja uwaga w upływającym roku. 365 dni temu zostałam zaprzysiężona na posła Sejmu RP VIII kadencji. To nie tylko zaszczyt, ale również odpowiedzialność, tym większa, że związana z kredytem zaufania udzielonym mi przez społeczeństwo. Staram się sprostać wymaganiom, jakie się z nim wiążą.

Czy można było zrobić coś więcej? Działać lepiej, efektywniej? Zapewne tak, ale akurat to uniwersalny argument negujący dotychczasowe dokonania – moje, .Nowoczesnej czy kogokolwiek innego. Działam najlepiej, jak potrafię i staram się dawać z siebie jak najwięcej. Bywam zmęczona, zniechęcona apatią niektórych ludzi, zirytowana ignorancją rządzących… Ale nie mam zamiaru się poddawać lub odpuszczać, gdyż wiem, że mam o co i dla kogo walczyć.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomagali, pomagają, a także będą pomagać mi w realizacji moich celów. Dziękuję koleżankom i kolegom z parlamentu i z .Nowoczesnej, współpracownikom, ludziom z różnych organizacji oraz stowarzyszeń, a także wszystkim, którzy wspierają mnie w mojej działalności, starają się zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość. Dziękuję również za wszelkie uwagi i słowa konstruktywnej krytyki, które motywują do samodoskonalenia i ciągłego rozwoju.

Przede mną jeszcze wiele do zrobienia. Zachęcam do zaangażowania, kontaktu i śledzenia mojej strony internetowej. Mam nadzieję, że nadchodzący rok będzie co najmniej równie dobry, jak ten upływający.