Przyszłość Szpitala w Międzyrzecu Podlaskim

Dzisiaj kolejne posiedzenie Społecznej Rady Szpitala w Międzyrzecu Podlaskim, dotyczące przyszłości oddziału ginekologiczno-położniczego. Niestety – wbrew zapewnieniom – nie otrzymałam zaproszenia na to spotkanie. O wydarzeniu dowiedziałam się wczoraj, przypadkowo od posła Marcina Duszka, który jest członkiem Rady. Było już stanowczo za późno na zmiany zaplanowanych wcześniej spotkań, co uniemożliwiło mi aktywny i osobisty udział w dzisiejszym posiedzeniu.
Przewodniczący Rady, starosta Powiatu Bialskiego Pan Mariusz Filipiuk, nie dopisał mnie do listy osób zaproszonych, mimo iż zadeklarował publicznie na ostatnim posiedzeniu, że wszystkie osoby zainteresowane tematem, w tym posłowie, będą zapraszani na wszystkie spotkania dotyczące tematu Szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. Nie kryję rozczarowania brakiem tego zaproszenia. To dalece nieprofesjonalne i poniżające nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla strony społecznej, którą reprezentuję i za sprawą której uczestniczyłam w ostatnim posiedzeniu.
Korzystając z okazji chciałabym podziękować za wszystkie odpowiedzi na moje zapytania w tym temacie wysłane, m. in. Panu Burmistrzowi Miasta Międzyrzec Podlaski, który zapewnił mnie o woli współpracy i wspólnej walki o zachowanie oddziału w mieście. Budująca jest również współpraca z Dyrekcją Szpitala. Pomimo różnic w ocenie sytuacji otrzymałam obszerne wyjaśnienia na wszelkie wyrażone podczas poprzedniego spotkania wątpliwości. Mam nadzieję, że potrzeba zrozumienia problemu pomoże rozwiązać ten problem angażując wszystkie strony konfliktu.
Pomimo dzisiejszej przykrej sytuacji nie składam broni, nadal będę walczyć o zachowanie opieki ginekologiczny – położniczej w naszym mieście. W dalszym ciągu oczekuję odpowiedzi na złożone interpelacje w sprawie sytuacji szpitali w województwie lubelskim do Ministra Zdrowia i Ministra Energii. Na bieżąco będę Państwa informowała o toczących się w tym temacie sprawach.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.