Powstanie Warszawskie

Pomnik upamiętniający powstańców warszawskich

1 sierpnia z okazji obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyło się wiele ważnych wydarzeń mających na celu upamiętnienie powstańców. Wzięłam udział w uroczystościach na Ochocie, Pradze Północ, a także w obchodach centralnych z panią prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

W 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego warto przypomnieć sobie o odważnej, pełnej poświęceń walce młodych ludzi, którzy pragnęli wolności ojczyzny. Powstanie, mimo że nie zakończyło się sukcesem, wywarło wpływ na historię naszego kraju. Ludziom, którzy oddali w nim to, co najcenniejsze, należy się pamięć i szacunek.

Bez względu na orientację polityczną czy opinię na temat warszawskiego zrywu, w tak szczególny dzień, jakim jest rocznica, wszyscy powinniśmy oddać hołd uczestnikom Powstania. Poważanie należy się nie tylko tym, którzy zginęli, ale również ostatnim żyjącym powstańcom, którzy kilkadziesiąt lat temu ruszyli do walki o stolicę. Pamiętajmy o ich zasługach i oddajmy im należną cześć.

Zapraszam do przeczytania przemyśleń na temat Powstania i podzielenia się swoim zdaniem w tym temacie.

Przedstawiciele Nowoczesnej przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wśród składających hołd Kornelia Wróblewska.Stojący na baczność żołnierzePomnik upamiętniający powstańców warszawskich