Witam wszystkich

Kornelia Wróblewska na sejmowym korytarzu

Moi drodzy,

ruszyła działalność mojej strony internetowej. To tutaj zostanie skonsolidowana cała moja działalność w mediach społecznościowych. Strona zostanie połączona z moim profilem na Facebooku i na Twitterze, blogiem, a także przemyśleniami i komentarzami do najważniejszych wydarzeń.

Liczę na to, że uda mi się przybliżyć Wam tego, który jest najważniejszy w polityce społecznej i w życiu każdego z nas – drugiego człowieka, jego problemy, troski i aspiracje. Każdy jest warty uwagi – bez względu na to, ile zarabia, ile ma lat czy gdzie mieszka.

Polityka społeczna to przede wszystkim walka z wykluczeniem ludzi chorych, starszych, biednych. Tych, którym nie wszystko się w życiu udało.
Chciałabym także przebić szklaną ścianę oddzielającą osoby z niepełnosprawnościami od reszty społeczeństwa. Ich życie, ciężkie i niezauważane, zasługuje na nasze zainteresowanie oraz na wsparcie – realne, skuteczne i nowoczesne. Nie można zapominać o opiekunach osób niepełnosprawnych. Poświęcają siebie, swoje życie, swoją przyszłość dla drugiego człowieka. Za coś takiego należy im się nie tylko realne wsparcie systemowe, ale także szacunek!
Chciałabym, żebyśmy przypomnieli sobie o seniorach, osobach starszych,  którymi sami się kiedyś staniemy. Stwórzmy system domów seniora, na wzór tych dobrze działających na zachodzie. Seniorzy zasługują na godne życie – włączmy ich do naszego społeczeństwa. Zacznijmy doceniać ich doświadczenie, z którego możemy korzystać.
Inne przykłady wykluczania można by mnożyć: bezdomni, uzależnieni, ludzie z Polski Wschodniej. Oni potrzebują naszej pomocy, naszej uwagi i konkretnych rozwiązań.

Na powyższy zagadnieniach będzie skupiała się moja strona. Na wykluczonych i o pracy na ich rzecz. Ich dobre życie, to dobre życie nas wszystkich. Pamiętajmy o tym.

Wszystkich zainteresowanych kontaktem lub współpracą zapraszam do pisania na mój adres mailowy, na profil na Facebooku. Zachęcam także do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia moich biur poselskich – w Warszawie i Zamościu.

Na zakończenie zachęcam do zapoznania się z regulaminem korzystania ze strony – mam nadzieję, że dzięki niemu uda się uniknąć nieporozumień i nieprzyjemności.

Pozdrawiam,

Kornelia Wróblewska