Ogólnopolski Marsz Seniora w Zamościu

Zdjęcie pary seniorów na rowerach

Moi Drodzy,

serdecznie zapraszam na Ogólnopolski Marsz Seniora – ,,Aktywnie na Starość”, który po raz pierwszy organizowany jest w Zamościu. Inicjatorem tej akcji jest Parlamentarna Grupa Kobiet, a ja odpowiadam za zorganizowanie zamojskiego marszu. Celem akcji jest zaznaczenie obecności Seniorów w życiu społecznym, przeciwdziałanie procesowi wykluczenia ze względu na wiek i zachęcenie do aktywności fizycznej jako formy zdrowego spędzania czasu.

Seniorzy w dzisiejszych czasach to nie staruszkowie siedzący w kącie, ale ludzie pełni pasji, aktywni i zaangażowani w wiele różnych akcji społecznych. Nasze społeczeństwo starzeje się w szybkim tempie – według danych Głównego Urzędu Statystycznego do 2050 roku co trzeci Polak będzie w wieku emerytalnym. Czerpmy od Seniorów ich wiedzę i doświadczenie życiowe – nie zapominajmy, że to przyszłość każdego z nas.

Zapraszam zarówno Seniorów, jak i wszystkich innych chętnych, do wzięcia udziału w Marszu Seniora. Dzieci i młodzież również są bardzo mile widziani. Spotykamy się 30 września 2016 r. o godzinie 12:00 na Płycie Rynku Wielkiego. Po wysłuchaniu hejnału udamy się spacerem w kierunku Furty Wodnej, przejdziemy wzdłuż murów obronnych do Bramy Szczebrzeskiej, dalej przez płytę Rynku do ulicy Ormiańskiej 6a. Marsz zakończymy w moim biurze poselskim słodkim poczęstunkiem i pogawędkami na różne tematy.

W przypadku deszczowej pogody proszę o zabranie kolorowych parasoli, bo dla Seniora żadna pogoda nie jest zła.

Serdecznie zapraszam do udziału!