Ogólnopolski Marsz Seniora w Zamościu

Zdjęcie pary seniorów na rowerach

Moi Drodzy,

serdecznie zapraszam na Ogólnopolski Marsz Seniora – ,,Aktywnie na Starość”, który po raz pierwszy organizowany jest w Zamościu. Inicjatorem tej akcji jest Parlamentarna Grupa Kobiet, a ja odpowiadam za zorganizowanie zamojskiego marszu. Celem akcji jest zaznaczenie obecności Seniorów w życiu społecznym, przeciwdziałanie procesowi wykluczenia ze względu na wiek i zachęcenie do aktywności fizycznej jako formy zdrowego spędzania czasu.

Seniorzy w dzisiejszych czasach to nie staruszkowie siedzący w kącie, ale ludzie pełni pasji, aktywni i zaangażowani w wiele różnych akcji społecznych. Nasze społeczeństwo starzeje się w szybkim tempie – według danych Głównego Urzędu Statystycznego do 2050 roku co trzeci Polak będzie w wieku emerytalnym. Czerpmy od Seniorów ich wiedzę i doświadczenie życiowe – nie zapominajmy, że to przyszłość każdego z nas.

Zapraszam zarówno Seniorów, jak i wszystkich innych chętnych, do wzięcia udziału w Marszu Seniora. Dzieci i młodzież również są bardzo mile widziani. Spotykamy się 30 września 2016 r. o godzinie 12:00 na Płycie Rynku Wielkiego. Po wysłuchaniu hejnału udamy się spacerem w kierunku Furty Wodnej, przejdziemy wzdłuż murów obronnych do Bramy Szczebrzeskiej, dalej przez płytę Rynku do ulicy Ormiańskiej 6a. Marsz zakończymy w moim biurze poselskim słodkim poczęstunkiem i pogawędkami na różne tematy.

W przypadku deszczowej pogody proszę o zabranie kolorowych parasoli, bo dla Seniora żadna pogoda nie jest zła.

Serdecznie zapraszam do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *